بازیگران تئاتر «مثل آب برای شکلات» تازه ترین اثر گروه تی تووک که قرار است از اول آبانماه به روی صحنه بروند،امشب سی ام مهرماه ساعت 21 مهمان تلویزیون شبکه استانی خلیج فارس می باشند.


منبع خبر: کاپوچینو با طعم پاییزعکس: حسن بردال

51.ذکر ابراهیم رقّی،قدّس الله روحه العزیز

آن قبله اتقیا،آن قُدوه اصفیا،آن در دام مرغِ سابق،آن در شام صبحِ صادق،آن فانی خود باقی متقی،ابراهیم بن داوود رقّی-رحمه الله علیه.

و گفت:ضعیف ترین خلق آن است که عاجز بوَد از دست داشتنِ شهوات؛و قوی ترین آن بوَد که قادر بوَد بر ترک آن.


52.ذکر یوسف اَسباط،قدّس الله روحه العزیز

آن مجاهد مردان مرد،آن مبارز میدان درد،آن خود کرده تقوا،آن پرورده معنا،آن مخلص محتاط،یوسف اسباط-رحمه الله علیه.

و گفت:علامت حیا انقباضِ دل است،و عظمت دیدار پروردگار،و وزن گرفتن سخن پیش از گفتن،و دور بودن از آن چه خواهی که از آن عذر خواهی،و ترک خَوض کردن در چیزی که از آن شرم زده خواهی شد،و نگاه داشتن زبان و چشم و گوش،و حفظ شکم و فَرج،و ترک آرایش حیات دنیا،و یاد کردن گورستان و مردگان.


53.ذکر ابویعقوب النَّهرَجوری،قدّس الله روحه العزیز

آن مشرَّف رَقَم فضیلت،آن مقرّب حَرَم وسیلت،آن منور جمال،آن معطر وصال،آن شاهد مقامات مشهوری،ابویعقوب اسحاق النهرحوری-رحمه الله علیه.

و گفت:زوال نیست نعمتی را که شکر کنی،و پایداری نیست آن را چون کفران آری در نعمت.

و گفت:فاضل ترین کارها آن باشد که به عِلم پیوسته باشد.


54.ذکر سمنون مُحبّ،قدّس الله روحه العزیز

آن بی خوف همه حُبّ،آن بی عقل همه لُبّ،آن پروانه شمع جمال،آن آشفته صبح وصال،آن ساکن مضطرب،محبوب حقّ،سمنون محبّ-رحمه الله علیه.

سؤال کردند از محبت. گفت:صفای دوستی با ذکر دایم چنان که حقّ-تعالی-فرموده است:«اُذکُروا الله ذِکراً کَثیراً». (احزاب-41)


55.ذکر ابومحمد مُرتعش،قدّس الله روحه العزیز

آن به جان سابق معنا،آن به تن لاحق تقوا،آن سالکِ بساطِ وجدانِ پرورش،شیخ ابومحمد مرتعش-رحمه الله علیه.

نقل است که گفت:سیزده حج کردم به توکل. چون نگه کردم،همه بر هوای نفس بود. گفتند:چون دانستی؟ گفت:از آن که مادرم گفت سبویی آب آر؛بر من گران آمد.دانستم آن حج بر شَرَهِ شهوت بود و هوای نفس.

مدتی است که در سطح شهر بندرعباس شاهد اجرای برنامه های خیرخواهانه ی قابل توجهی در حمایت از کودکان سرطانی هستیم. برنامه هایی شایسته همچون برپایی بازارچه مواد غذایی و خوراکی های خانگی گرفته تا اجرای کنسرت های موسیقی. در تازه ترین حرکت از این سری برنامه ها،تئاتری عروسکی تحت عنوان «سفر تی تی کوچولو» از سی ام مهرماه لغایت دوم آبانماه در سه شب و هر شب در دو سئانس ساعت 17 و ساعت 19،در فرهنگسرای طوبی به روی صحنه خواهد رفت.

فکر می کنم «سفر تی تی کوچولو» اولین اثر گروه کلودنگ است و اعضایش قصد دارند عواید حاصل از فروش بلیط آن را با همکاری مؤسسه حمایت از کودکان سرطانی خلیج فارس در اختیار این دلبندان بیمار قرار دهند. مبلغ تعیین شده برای هر قطعه بلیط 5هزار تومان است که علاقمندان می توانند ضمن سهیم شدنشان در این اقدام خیرخواهانه از دیدن این اثر نمایشی نیز لذت ببرند.عزیزان علاقمند می توانند جهت پیش خرید بلیط و یا دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09383827632 تماس بگیرند.


طراح پوستر: ؟؟؟